Місячні раз на рік - причини і лікування

Місячні раз на рік — причини і лікування

Буває таке, що у жінки менструальний цикл нерегулярний. Але іноді місячні йдуть всього раз на рік. Таке явище прийнято називати олігоменореєю.

Олігоменорея — це захворювання, при якому місячні йдуть з дуже великим інтервалом. При цьому кровотеча може бути нерегулярним, а іноді наступають місячні раз на рік.

Причини захворювання

По-перше, це — порушення функціонування яєчників. Це найголовніша причина виникнення подібного захворювання. А по-друге — це спадковість.

Для того щоб виявити причину захворювання, лікарі — гінекологи рекомендують пройти обстеження, яке і дасть відповідь на виниклі питання.

Симптоми олигоменореи:  1. Безпліддя.
  2. Акне в області грудей, обличчя, спини.
  3. Порушений жировий обмін.
  4. Гірстуізм (переважання чоловічих гормонів, що виявляється як рослинність на обличчі, спині, грудях, руках і ногах).
  5. Вугровий висип.
  6. Зайва вага.
  7. Знижений статевий потяг.
  8. Червоні плями на обличчі.

Як лікувати олігоменорею

Для початку слід відвідати компетентного лікаря. Швидше за все, вам будуть призначені спеціальні таблетки. Дія даних препаратів направлено на те, що вони штучно викликають овуляцію. Тобто вдруге місячні підуть вже рясно. У результаті менструальний цикл буде потроху налагоджуватися.

Також лікарі рекомендують дотримуватися дієти

Жінок хвилює питання: якщо місячні 2 рази на рік, то чи потрібно користуватися контрацептивами? А якщо так, то якими краще?

Презервативами варто користуватися, а найкраще в даному випадку підійдуть оральні контрацептиви, які містять гормон естроген. Однак і з цим питанням краще всього звернутися до фахівця. Адже контрацептиви підбираються індивідуально.

Однак, як би не були ефективні сучасні препарати, буває й таке, що жінці при захворюванні олігоменорея знадобиться і хірургічне втручання. Це — точкова діатермокоагуляція яєчників. Така операція відновить менструальний цикл. Але її мінус в тому, що вона протипоказаний родили жінкам.

І пам’ятаєте, коли у жінки йдуть місячні 1 раз на рік, то це відразу ж повинно її насторожити. А хвороба олігоменорея вважається вилікуваної тільки в тому випадку, якщо місячні поновлюються і йдуть регулярно і без перебоїв. Якщо ж місячні нерегулярні — продовжуйте спостерігатися у гінеколога.


сподобалося?

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!