Сильний біль при місячних у жінок

Місячні хворобливі-виникає підозра, що Бог, створюючи жінку, вирішив пожартувати. І одних дочок Єви милував, зробивши їх місячні легкими і безболісними, а інших так покарав, що багато жінок, як мінімум, дванадцять разів на рік щиро шкодують, що не народилися чоловіками. У такі дні найглибша заздрість однієї жінки по відношенню до іншої пов’язана зовсім не з «Мерседесом», на якому роз’їжджає чоловік приятельки. Не з кількістю кімнат в апартаментах. А по істині з гамлетівським питанням: «Болить чи не болить?». Втім, одним лише наявністю або відсутністю болю поняття «нормальні місячні» не визначиш. Тим більше що норма в цій справі все-таки індивідуальна, і кожна з нас переживає критичні дні по-своєму.

Однак медичні критерії норми і патології при менструації є, і досить чіткі. Нормальним циклом вважається 25-35 — денний, а тривалість місячних в нормі-3-5 днів. Зрозуміло, якщо ваші власні показники трохи-трохи відрізняються в ту або іншу сторону, нічого страшного.

В ідеалі в критичні дні жінку не повинно нічого турбувати, але, як усякий ідеал, така благодать зустрічається рідко. Як правило, перед місячними з’являється тягне біль внизу живота, яка проходить через день-два після їх початку. Допускається легке нездужання-подташнивание, головний біль, перепади тиску. Інстинктивно жінка уникає в такі дні серйозних фізичних і психологічних навантажень, відкладає на потім прийняття серйозних рішень. І правильно робить: в критичний час можна зі спокійною совістю наплювати на соціум і поберегтися. Робота приходить і йде, а ви в себе одна, в кінці кінців.

Якщо у жінок з нормальними місячними є вибір-влаштовувати собі релакс на три дні чи ні-то у страдниць, для яких критичні дні стають тестом на виживання, такого вибору немає: на три-чотири доби вони випадають з життя. Найприкріше-більшість з них і не підозрюють про те, що потребують лікування. Особливо це стосується жінок за тридцять, чиє дитинство і отроцтво було присвячено піонерсько-комсомольським маршам і чиїх сором’язливих мам поняття «дитячий гінеколог» валило в жах. Та й не всі фахівці в той час, обстеживши дівчинку, могли призначити їй лікування. Самая поширена фраза гінеколога районної поліклініки радянських часів: «Нічого, вийдеш заміж-стане краще». Таємничого «заміж» дівчинки чекали як позбавлення від родового прокляття, проте згодом і сексуальне життя полегшення не приносила. «Народиш-все пройде» — продовжував заклинати гінеколог, напевно маючи в запасі ще одну паличку-виручалочка кшталт «Настане клімакс-полегшає».Сучасні «просунуті» гінекологи, коли їм розповідають подібні випадки, лише хитають головою. Тому що порушення менструального циклу (НМЦ) — це сама що ні на є хвороба, а не анатомічна особливість, як нам довго намагалися вселити. Хвороба цю можна і потрібно лікувати. Треба тільки її розпізнати.

Одна з найпоширеніших форм порушення менструального циклу-дисменорея. Сам опис її симптомів здатне довести чоловіка до непритомності, а жінки цей жах терплять кожен місяць! Сильний біль в животі і попереку, загальна слабкість, нудота, блювання, запаморочення, слинотеча, «ватяні ноги» і непритомність-це «свято, яке завжди з тобою» знаком 90% дівчат та жінок, що скаржаться на «неправильні» місячні.
Дисменорея буває первинна і вторинна. Первинна проявляється з першою менструацією: до таких дівчаткам щомісяця приїжджає «Швидка», а мами змушені брати довідку у лікаря, що дитина не може відвідувати школу в ці дні (природно, викликаючи невдоволення вчителів і батьків інших дівчаток).
Природа первинної дисменореї досі неясна, хоча існує кілька теорій. Одні фахівці впевнені, що вона пов’язана з надмірним роздратуванням нервових закінчень при скороченні матки. Інші наполягають на гормональному факторі. Третім більше подобається психологічне пояснення-мовляв, погано переносять менструацію нервові, чутливі, емоційні дівчинки. У будь-якому випадку, головне-точно встановити діагноз, щоб вчасно почати лікування.
На відміну від первинної, вторинна дисменорея виникає у дорослих дам, і її причини більш ясні. Якщо раніше жінка не відчувала дискомфорту, а потім з’явилися неприємні симптоми, то, швидше за все, тому провиною запальні захворювання малого тазу, ендометріоз або внутрішньоматкова спіраль.
Хворобливі місячні

У природі так влаштовано, що занадто мало-так само погано, як і черезчур багато. Занадто рясні місячні-гіперменорея-здатні швидко привести жінку до астенічний синдром. Не дивно, що в таких жінок майже завжди розвивається залізодефіцитна анемія, тому лікар обов’язково порадить пити препарати, що містять залізо, і вітаміни.

Буває, що менструація припиняється взагалі. Звичайно ж, перше, що спадає на думку-вагітність. Виключивши цю приємну (або навпаки) перспективу, ставимо діагноз: аменорея. Припинення місячних може сигналізувати про проблеми в ендокринній сфері: про порушення в роботі гіпофіза і гіпоталамуса, яєчників, щитовидної залози, надниркових. Якщо аменорея супроводжується безпліддям, гірсутизмом (підвищеним оволосінням), ожирінням, то можна запідозрити синдром полікістозу яєчників. У таких жінок менструації то зникають зовсім, то з’являються спонтанні маткові кровотечі без який-або циклічності, причому часто досить рясні.

Якщо виділення незначні, але часті («капає» через кожні два тижні), або навпаки-дуже рясні, що тривають більше п’яти днів, можливо, є проблеми з виходом яйцеклітини з яєчника. Це порушення називається ановуляцією.

Жіноча статева сфера-справжній камертон, чутливо реагує на стреси. Одна приятелька скаржиться інший: «Так перенервувала, що місячні пішли на тиждень раніше». Цілком звичайне явище, адже наша гормональна система відгукується на найменший зміна емоційного фону, видаючи деколи дивовижні реакції! Менструації припиняються, якщо жінка перебуває в ситуації тривалого стресу, надмірних фізичних навантажень або постійного недоїдання. Зміна клімату теж може порушити звичний цикл. Якщо порушення менструального циклу пов’язані зі зміною клімату, то хвилюватися не варто: скоро все відновиться. А ось зі стресом потрібно боротися, так як постійне емоційне напруження може з часом перерости в більш серйозні захворювання.

Як ви вже зрозуміли, самостійно намагатися «скорегувати» свої критичні дні марно. Крім лікаря, ніхто-ні мама, ні подружки-не може вам обчислити причину дискомфорту. Якщо ви сприймаєте менструацію як стихійне лихо буквально з молодих років і вже змирилися з нею, спробуйте збунтуватися і проконсультуватися у фахівця: можливо, жити без болю вам сподобається …

Обов’язково потрібно показатися гінекологу тим, у кого раніше було все нормально, а останнім часом що-то розладналося. Чим раніше буде розпочато лікування, тим краще. Має сенс відвідати не тільки жіночу консультацію, але й гінеколога-ендокринолога, скласти менограмму-календар менструацій-і графік ректальної температури. А потім терпляче пройти всі етапи обстеження-від УЗД до гормональних тестів крові та сечі.

Сказати, що добра і лагідна жінка перетворюється перед критичними днями в мегеру-значить, нічого не сказать.Вчерашняя пухнаста кішечка сьогодні стає розлюченим тигром. «Те як звір вона завиє, то заплаче як дитя» — це якраз про жінку в стані передменструального синдрому (ПМС).

У кожної є свій набір «принад», по которимона сама (а іноді і навколишні) безпомилково обчислюють дату настання місячних. У кого-то починаються дикі мігрені, кого-то долає потворний апетит. Майже у всіх набрякає обличчя, болять груди, розламується поперек, плюс до всього мучать запори або навпаки пронос. А тривожно-депресивний синдром? А дратівливість, агресивність, порушення уваги і неможливість функціонувати на роботі? Подібні «радості життя» відчувають 40-60% жінок.

Вважається, що передменструальний синдром може попереджати про порушення функції щитовидної залози, запальних захворюваннях. Але це не обов’язково. Багато гінекологів вважають, що причина нездужання криється у відносній гормональної недостатності в другій фазі циклу. Як би там не було, всі жінки хочуть позбавитися від передменструального синдрому (якщо вже не можна позбутися від самої менструації). І це можливо!

Незважаючи на широку палітру отруюють життя симптомів, ПМС успішно лікується. Лікар, з’ясувавши причину, складає індивідуальну програму, в яку можуть входити гормональні та гомеопатичні препарати, психотропні ліки, антидепресанти, протизапальні засоби. А кому-то, можливо, пити таблетки і не знадобиться-з ПМС іноді успішно справляються збалансоване харчування і фізичне навантаження.


сподобалося?

Отправить ответ

1 Комментарий на "Сильний біль при місячних у жінок"


Гость
roi
4 лет 2 месяцев назад

Взагалі то правильно підібраний гомеопатичний препарат вирішить подібні проблеми і до того ж поєднання його з іншими препарати, тим паче гормональними, психотропними чи антидепресантами недопустиме!!!!