Коротко і корисно про місячні.

У місячних є багато синонімів і кодових слів: менструація, критичні дні, червоні дні і т.п. Напевно ти сама зможеш назвати ще десяток відомих тобі назв місячних.

Отже, що ж це таке — менструація? Коли вона повинна початися і скільки днів може тривати? З якими проблемами ти можеш зіткнутися під час менструації, і як їх можна вирішити? У цій статті ти зможеш відшукати відповіді на найбільш хвилюючі питання дівчат про місячні.

Що таке місячні?

Місячні — це період менструального циклу, під час якого у дівчини спостерігається виділення крові з піхви. Кров, що виділяється під час місячних, густа і темна на вигляд, може містити згустки або грудки. Це пов’язано з тим, що під час менструації з порожнини матки виділяється не тільки кров, але і ділянки внутрішнього шару матки, який називають ендометрієм.

Ендометрій — це дуже цікавий шар матки. Він росте і потовщується протягом місяця, і якщо жінка вагітніє, то створює умови для життя майбутньої дитини. Але якщо жінка не вагітна, то під час місячних ендометрій відмирає і виділяється назовні. Після закінчення менструації ендометрій знову починає своє зростання і так до наступних місячних.

Звідки береться кров при місячних?

Кров’янисті виділення при місячних з’являються через пошкодження кровоносних судин внутрішнього шару матки. Руйнування цих судин відбувається під час відмирання слизової оболонки матки (ендометрія) в тому випадку, якщо жінка не вагітна.

У скільки років повинні початися місячні?

У більшості дівчаток перша менструація настає у віці 11-12 років. Часто перші місячні у дівчинки бувають у тому ж віці, що й у її мами. Тому, якщо у твоєї мами перші місячні прийшли пізно (в 15-16 років) — то велика вірогідність того, що і в тебе вони прийдуть в цьому віці.Деякі дослідження показують, що наступ місячних у дівчаток настає при досягненні певного ваги, що становить близько 47кг. Таким чином, у худих дівчаток місячні в середньому наступають пізніше, ніж у повненьких.

У нормі місячні можуть початися у дівчинки у віці від 9 до 15-16 років. Якщо місячні почалися до 9 років, або тобі вже 15-16 років, а місячних досі немає — тобі слід звернутися до гінеколога. Зовсім не обов’язково, що ти чимось хвора, але переконатися в тому, що все йде нормально, не буває зайвим.

Які перші симптоми місячних?

За кілька місяців до початку своїх перших місячних ти можеш відчути ниючий біль внизу живота, а також збільшення кількості білястих або прозорих виділень із піхви.

Якщо ти помітиш на трусиках навіть невелика кількість коричневих виділень — це і є твоя перша менструація. Часто перші менструації бувають дуже мізерними — всього декілька крапель крові.

Що таке місячний цикл і скільки він триває?

Місячний або менструальний цикл — це відрізок часу від першого дня однієї менструації до першого дня наступної менструації.

У різних дівчат тривалість циклу може бути різною. У нормі, довжина менструального циклу повинна становити від 21 до 35 днів. У більшості дівчат менструальний цикл триває 28-30 днів. Це означає, що місячні приходять кожні 28-30 днів.

Що таке регулярний менструальний цикл?

Регулярність менструального циклу означає, що місячні наступають кожен раз через певну кількість днів. Регулярність менструального циклу — це важливий показник того, що твої яічнікіработают правильно.

Перший час після початку місячних вони можуть бути нерегулярними: приходити із затримками, або з’являтися кілька разів на місяць. Це нормально, і незабаром твій менструальний цикл відрегулює самостійно. Зазвичай, вже через рік після появи перших місячних менструальний цикл стає регулярним.

Як визначити регулярність менструального циклу?

Для цього ти можеш використати календар, в якому кожен раз будеш відзначати перший день місячних. Якщо, згідно твоєму календарем, місячні наступають кожного разу в один і той же число, або через певні проміжки часу, то значить, у тебе регулярні менструації.

Скільки днів повинні йти місячні?

Тривалість місячних у різних дівчат може бути різною. У нормі місячні можуть йти від 3 до 7 днів. Якщо місячні йдуть менше 3 днів, або більше 7 днів — то тобі потрібно звернутися до гінеколога.

Як багато крові повинно виділятися при місячних?

Тобі може здатися, що під час місячних у тебе виділяється багато крові, але це не так. Зазвичай, протягом 3-5 днів менструації дівчина втрачає не більше 80 мл крові (це приблизно 4 столові ложки).

Щоб зрозуміти, скільки крові у тебе виділяється, можеш простежити за своїми прокладками. Прокладки значно відрізняються за кількістю крові, які вони можуть увібрати. У середньому, прокладка на 4-5 крапель може ввібрати до 20-25мл крові (при цьому вона виглядає рівномірно заповненої кров’ю). Якщо протягом одного дня місячних тобі доводиться міняти прокладки кожні 2-3 години — це говорить про те, що в тебе рясні менструації і тобі слід проконсультуватися з гінекологом.

Місячні — це боляче?

За кілька днів до початку менструації і в перші дні місячних ти можеш відчути ниючий або приступообразно біль внизу живота. Це нормальне явище. Якщо біль у животі сильна, ти можеш прийняти знеболююче (Но-шпу, Ібупрофен, Анальгін і пр.)

При частих сильних болях в животі під час місячних рекомендується звернутися до гінеколога. Можливо, тобі знадобиться пройти курс лікування.

Чи можна під час місячних займатися спортом?

Під час місячних можна займатися спортом, якщо ти не відчуваєш болю в животі і якщо місячні не занадто рясні.

Чи можна під час місячних приймати ванну і ходити в басейн?

Можна. Тепла ванна під час менструації може зменшити болі в животі і поліпшити твоє самопочуття.

При плаванні в басейні вода не може потрапити в твоє піхву ні під час місячних, ні в інші дні циклу. Ти можеш піти в басейн, якщо місячні не рясні і ти скористалася тампоном. При цьому ти не повинна затримуватися в басейні надовго і відразу після плавання поміняй тампон.

Чи можна під час місячних ходити в лазню або сауну?

Ні, це не бажано, так як висока температура навколишнього повітря може викликати посилення кровотечі.

Чи можна під час місячних ходити в солярій і загоряти?

Ні, це не бажано, так як під час менструації жіночий організм більш чутливий до ультрафіолетових променів. Засмага (на сонці або в солярії) під час місячних може призвести до посилення кровотечі або появи інших небажаних симптомів (головні болі, слабкість, запаморочення та ін)


сподобалося?

Отправить ответ

5 Комментарий на "Коротко і корисно про місячні."


Гость
машка
1 год 6 месяцев назад

В мене місячні почалися на 8днів раніше. Що це!!

Гость
Ірина
1 год 11 месяцев назад

У мене тільки закінчились менструації.І через один день у мене почали виділятися белії ті які мають бути перед критичними днями.Я незнаю що мені робити .Допоможіть…

Гость
2 лет 1 месяц назад

У мене немає уже 3 тій місяць місячних.

Гость
3 лет 1 месяц назад

в мене місячні йдут 7-8 буває і дев’ять днів я незнаю що це означає допоможіть з’ясувати

Гость
Ліля
4 лет 7 дней назад

в мене місячні ідуть 3-4 дня цієї пятниці вони ішли лишеодну годину Шо це може бути?