Як розрахувати менструальний цикл?

 

 

Як розрахувати менструальний цикл?
Як розрахувати менструальний цикл?

Словосполучення «місячний цикл» знайоме кожній жінці будь-якого віку, але для чого він потрібен і як, розрахувати менструальний цикл знає далеко не кожна. Сам по собі цикл являє собою період часу, починаючи відлік з першого дня останньої до першого дня наступної менструації. Важливо запам’ятати, що потрібно вважати саме з першого дня, а не з останнього! В основному тривалість в нормі становить від 28 і до 35 днів. Якщо терміни більш менші або, навпаки, великі, то це вважається відхиленнями від норми. І це необхідно враховувати, тому що може знадобитися допомога лікаря.Розберемося, як розрахувати менструальний цикл, не застосовуючи комп’ютерних програм, так званим «дідівським способом». Для цього вам знадобиться звичайна ручка і календарик, а найбільш важливо, знадобиться організованість. Кожні дні появи і закінчення чергових місячних необхідно закреслювати в календарику і робити це протягом не одного місяця. Після можна просто порахувати довжину циклу (починаючи з першого дня одного місяця і закінчуючи першим днем ​​наступного). Це і буде довжина циклу. Звичайно, число не завжди може бути однаковим, але це не є порушенням. Причинами для цього можуть бути кількість днів у місяці, будь кліматичні умови, що впливають на тривалість циклу або індивідуальні причини. Але важливо, щоб кількість днів були наближені до норми.kalk

Цикл для сприятливих або безпечних днів.

Дуже важливо знати, як розрахувати менструальний цикл, якщо ви вирішили стати матусею і вибираєте дні для зачаття або, навпаки, хочете обчислити безпечні дні. Для зачаття необхідно знати, коли починається фаза овуляції, для того щоб знати сприятливий день. Якщо ви підгадали день, і ви дізналися, що вагітний, запам’ятайте, що під час цього у вас уже не може бути місячних і календарик вам не знадобиться. Якщо ж ви помітили будь-якого виду кров’янисті виділення — це перша ознака порушення процесу вагітності і може говорити про різних патологіях. Негайно варто проконсультуватися у фахівця.

В іншому ж випадку існують безпечні дні, в які ймовірність завагітніти дуже мала, але все-таки є, тому не довіряйте на всі 100%, навіть якщо ви ведете календарик жоден рік. Причин для цього достатньо багато.

Також при лікуванні від безпліддя застосовують метод розрахунку менструального циклу, для того, щоб лікар призначив правильне лікування, і в різні фази була можливість простежування результатів.kalk2

Збій циклу.

Можливі збої в циклі, які в різних випадках можуть вважатися нормою або патологією. Як розрахувати менструальний цикл при збої? Почнемо з того, що до нормальних порушень процесу відносять:

  •  в період нормалізації у підлітків, які можуть тривати протягом 2 років;
  •  у народили жінок під час годування грудьми;
  • коли змінюється гормональний фон і настає менопауза.

До ненормальним ознаками відносять:

  •  збої після абортів або вискоблювання, однак, це часте явище;
  •  при різкому схудненні з’являється недолік гормону — естрогену, що сприяє припиненню крововтрати;
  • при підвищеному рівні гормону пролактину;
  •  в процесі лікування і прийняття великої кількості ліків;
  •  при запальному процесі чи розвитку будь-якої хвороби або інфекції.

Це не весь перелік, існують і індивідуальні причини, які зможуть визначити фахівці в цій області і відповісти на питання як розрахувати менструальний цикл у таких ситуаціях.


сподобалося?

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!